Вегетативне розмноження – це утворення з окремих вегетативних органів рослин – коренів, стебел, листків або з їх частин – нових самостійних рослин з ознаками і властивостями материнської особи. Метою вегетативного розмноження передусім є одержання рослин з певними якостями: інтенсивним ростом, бажаною формою крони, забарвленням та формою листя і т. п., які при насіннєвому розмноженні потомству не передаються або передаються незначній кількості екземплярів.
Для засвоєння даної теми 1 грудня нам, студентам ІІІ курсу спеціальності Садово-паркове господарство, була організована екскурсія до теплиці ДП "Болехівське лісове господарство", у якій вирощується садивний матеріал лісових та декоративних дерев і чагарників. Інженер з ведення лісового господарства Кізуб Юрій Володимирович ознайомив з технологією вегетативного вирощування самшиту вічнозеленого та туї західної. Також він розказав про інші види рослин, які знаходяться на різних стадіях дорощування. Викладач Оглаб’як Микола Михалович доповнив розповідь спеціаліста про різні методи вегетативного розмноження, а саме: розмноження невідділеними від рослин частинами, відділеними від рослин частинами, щепленням та мікроклональне розмноження.
Оскільки на занятті просто неба було трішки холодно, нас запросили в контору лісництва та пригостили гарячим чаєм і солодощами, за що ми щиро вдячні керівництву.
Практичне заняття пройшло цікаво. Ми отримали знання, які надалі зможемо реалізувати.