• Адреса: Івано-Франківська обл., м.Болехів, вул.Замкова,14

  • Контакти: 099 341 45 55
    plhc@ukr.net

Зимовий сад - геологічне минуле.

Зимовий сад - геологічне минуле.

  • 19-06-2023, 13:36
  • Новини
Глибоке розуміння Карпатського регіону, його гірських ландшафтів, мінеральних ресурсів, багатого історичного минула та сучасних екологічних проблем є надзвичайно важливим для збереження природного та культурного надбання України. 
 Зимовий сад, як мікросвіт тропічної флори, функціонує як ефективний інструмент для вивчення біологічного різноманіття та створення естетичного середовища, яке сприяє емоційному піднесенню.
 Ідея започаткувати та створити такий Зимовий сад на території коледжу належить директору коледжу, доктору біологічних наук, академіку Лісівничої академії наук України  Черневому Юрію Івановичу.
У Зимовому саду представлена унікальна колекція рідкісних рослин з різних куточків світу, а саме: агави, юкки, кавове дерево, гібіскуси та інші;   геологічна експозиція зібрана під час проведення науково практичних експедицій, екскурсій та практик; колекції модельних дерев та інше.
Подорожуючи Карпатами, Поділлям, споглядати варто не тільки гірські та рівнинні краєвиди, а й уважно дивитись під ноги: просто неба на дорозі можуть траплятись діаманти.
Той хто цікавиться гірськими породами та мінералами може побачити їх всюди. Геологічна композиція Зимового саду, де експонуються гірські породи та мінерали, привезені з різних куточків світу;
-гористі місцини та стрімчаки, кам’янисті узбережжя;
-статуї, різьблення на стінах та інші кам’яні прикраси.
Відомо, що багато нерозкритих таємниць приховано в товщі гірських порід і в глибинах земної кори. Для декого мінерали – джерело зцілення внутрішньої сили, для інших – предмет милування і захоплення. Але байдужими вони не залишають нікого. 
Щоб визначити тип гірської породи або мінералу, необхідно знати, який вони мають вигляд, які вони на дотик, тощо.
На стелажах першої шафи представлена колекція різних класів мінералів та основних типів гірських порід, зібраних студентами під час проходження навчальної геолого-геоморфологічної практики,  науково-практичних експедицій. Деякі мінерали подаровані доцентом Інституту геодезії Державного університету «Львівська політехніка» Бубнюком  І. М.
     На стелажах другої шафи представлені геологічні зразки, зібрані  студентами та викладачами коледжу під час   експедицій; одна з них  лісівничо-палеонтологічна експедиція на Поділлі  (2007р.)
Найціннішими експонатами даної експозиції є відбитки кісткових риб в щільних пісковиках, знайдені в руслі р.Сукіль на околицях с. Козаківка Болехівської міської ради; скам’янілі дерева, забрані у 2010 р. з піщаного кар’єру   висотою близько 25 м у Винниківському лісництві м. Винники (м.Львів).
    Цінною знахідкою колекції є скам’янілі дерева знайдені у 2004 р. поблизу Болехова в урочищі Погар околиць с.Церківна на ґрунтовій дорозі після повені, а також морений дуб, знайдений в урочищі Мочари околиць с. Церківна на глибині 1,5 м (вік 2130 р визначений радіовуглецевим методом в лабораторії м. Києва).