

Перед початком заходу ансамбль мисливської автентичної сигнальної музики «Лісові сурми»
урочистим сигналом сповістив про початок вшанування пам’яті видатного науковця.


Його науково-педагогічна діяльність була спрямована на розвиток лісової науки та підготовку висококваліфікованих фахівців для лісового господарства. Він мав неабиякий талант гуртувати навколо себе однодумців, передаючи їм свої знання та досвід. 

Професор Сабан зробив вагомий внесок у розвиток лісової таксації, екології та лісового господарства. Його наукові праці, яких налічується понад 250
, стали фундаментом для багатьох поколінь лісівників. Він досліджував проблеми рубок головного користування в гірських лісах Карпат, розробляв методи підвищення продуктивності лісових насаджень та збереження їх біологічного різноманіття. 




Він виховав цілу плеяду висококваліфікованих фахівців, які сьогодні працюють у різних куточках України. Його лекції завжди були цікавими та змістовними, а його настанови – мудрими та далекоглядними. 

Колишній студент Ярослава Сабана, а нині доктор біологічних наук, академік Лісівничої академії наук України, директор коледжу Юрій Іванович Черневий поділився своїми спогадами. Він підкреслив, що професор Сабан був людиною широкої душі
, щирим та доброзичливим. Він завжди знаходив час для спілкування зі студентами та колегами, ділився своїми знаннями та досвідом. Його поважали та любили за людяність, принциповість та відданість справі.

Юрій Іванович також зазначив, що професор Сабан мріяв про майбутнє лісівничої освіти в Болехові. Він був одним із тих, хто стояв біля витоків створення нашого коледжу, докладаючи чимало зусиль для його відкриття. 


Наш коледж став справжнім осередком лісівничої освіти, де готують висококваліфікованих фахівців, які продовжують справу вченого.




